Puncový úrad

Naša spoločnosť MIRABILE, s.r.o. je podľa zákona a pravidiel registrovaná v zozname podnikateľov s drahými kovmi, vedeného Puncovým úradom. 

Všetky šperky ponúkané v našej predajni alebo e-shope, podliehajú správnej kontrole Puncového úradu podľa aktuálnych platných pravidiel a zákonov. 

Šperky sú opuncované puncovými značkami platnými na Slovensku a EÚ.

Potvrdenie o registrácií našej spoločnosti, nájdete na stránkach Puncového úradu v nasledujúcom odkaze TU

 

Znaky, ktoré môžete nájsť na našich šperkoch :

Slovenské puncové značky

Zodpovednostná značka 

Zodpovednostná značka je pridelená Puncovým úradom každej registrovanej spoločnosti. Spravidla je značka tvorená iniciálami názvu spoločnosti. Naša značka má iniciály - "MRB" , umiestnené v obdĺžniku

Aké šperky sa musia puncovať ? 

Všetky šperky zo zliatin zlata, striebra a platiny, ktoré sú vyrobené na Slovensku alebo v zahraničí, s výnimkou šperkov s veľmi nízkou hmotnosťou podľa nasledujúcich pravidiel : zlaté šperky pod 0,5 gramu, strieborné šperky pod 2g. Šperky s veľmi nízkou hmotnosťou sa nemusia puncovať a podľa nového zákona z roku 2021 ani značiť zodpovednostnou značkou !

Pri dovezených šperkoch zo zahraničia platia zákony slovenského puncovania podľa krajiny, z ktorej bol šperk dovezený. 

Uznávané zahraničné puncové značky na Slovensku : Česká republika, Cyprus, Veľká Británia, Estónsko, Fínsko, Maďarsko, Poľsko, Lotyšsko, Portugalsko, Slovinsko, Švédsko, Litva, Írsko, Chorvátsko a Holandsko.

 

Akékoľvek ďalšie informácie nájdete na stránkach Puncového úradu 

 

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie